X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
زندگی من
یکشنبه 23 تیر‌ماه سال 1387 ساعت 10:49 ق.ظ

آنهایی که مثل من کارمند هستند حتما به این نکته توجه کرده‌اند که داشتن لیوان در بین کارمندان یک اصل مهم هست و نکته جالب این هست که اکثرا همکاران خانم سعی می‌کنند از لیوان‌هایی به مراتب بهتر و با کیفیت‌تر استفاده کنند .آقایان زیاد به این سوسول‌بازی‌ها اعتقادی ندارند و برای نوشیدن آب و چای به همان لیوان‌ها و فنجان‌های شرکت و اداره بسنده می‌کنند .

در بین همکاران ، ما یک دوستی داریم که تا قبل از ازدواج به همین لیوان‌ها و فنجان‌های شرکت بسنده می‌کرد اما حالا امروز لیوانی ‌با خود به شرکت آورده که همه ما را متعجب کرد و باعث شد تا من این‌ها را بنویسم.

لیوان زیبایی که با خطهای صاف و همچنین رنگ‌های شاد طراحی شده است. گذشته  از شوخی‌های مردانه و الطاف دوستان به این همکار محترم ما که  :"پسر تو تا دیروز توی پوست هندوانه آب می‌خوردی و تو را چه به این لیوان " ،‌" خوب عزیزجان پس قول دادی که دیگر با آفتابه آب نخوری "  گرفته ، ‌تا صحبت در مورد مزایای زن و مادر زن و زن ذلیلی و کلاس و....

طرح روی لیوان تقریبا این شکلی بود :

  

 

من خیلی از طرح خوشم آمد قبلا هم دیده بودم اما خوب دقت نکرده بودم . با کمی پرس و جو و گشت و گذار در اینترنت رسیدم به طراح آن که  پیت موندریان   است . و بعد رسیدم به منصور نصیری  که قبلا  اینجا درمورد آثار پیت موندریان  توضیح داده است .

در بین چیزی‌هایی که در مورد موندریان و طرح‌هایش خواندم  این چند مورد برای من خیلی جالب بود :

موندریان  به عرفان در هنر معتقد بود و سعی کرد تا انتزاع هندسی را جلوه بخشد .

عناصر اولیه یک طرح و نقاشی خطوط و رنگها هستند و موندریان همواره بر این بود تا با ایجاد یک نظم و انظباط ریاضی بین خطوط و رنگها به ساده‌ترین شکل نقاشی( نه سهل انگاری و ساده‌پنداری )  دست یابد.

حالا این طرح‌ها را ببینید و اگر کسی بیشتر در موردشان می‌داند برای من بنویسید.

 

 پیت موندریان